KALENDÁŘ NA ROK 2021 je na světě!

Jak bude vypadat, se můžete podívat zde .

Přijímám objednávky na macaradaplaca@gmail.com

A máme nový přírustek, sešitek: 

TUDY A PĚŠINKA SLAVÍ NAROZENINY  

Sešitek, ve kterém školkové děti a prvňáčci můžou chystat se skřítky z kapsy,  Tudy a Pěšinkou, jejich oslavu narozenin. Procvičí ruku obtahováním jednoduchých čar, obrázky mohou vybarvit, dokreslit, ozdobit rámečky, procvičit velká písmena a s dospělými nebo mezi sebou si povídat, jakou domácí limonádu by skřítkům udělali, co je asi v překvapení a jaké se  skřítkům mohou zdát sny… Celé ručně malované a s láskou jak k dětem tak životu. Navazuje volně na knížečku Skřítkové z kapsy (knížečka s příběhem o skřítcích a česenku, k vybarvení, viz níže).  

Cena: 120 Kč plus poštovné dle tarifů české pošty.

Objednávka na macaradaplaca@gmail.com

Ukázka brzy.

Kalendář 2021

K nahlédnutí tady

Cena 230 Kč 

(plus poštovné dle České pošty (kolem 60 Kč) a obálka 20 Kč)

Velikost A3 (kvalitní tvrdší papír na vybarvování), - první strana barevná, co měsíc, to stránka , 12 listů. 12 měsíců (k vybarvení),  kroužková vazba na zavěšení,  jmeniny, fáze měsíce  

Objednávky: macaradaplaca@gmail.com nebo objednávkový formulář v sekci "kontakty".

"U nás doma se z plánování a vybarvování stal pěkný rituál, sesedneme se okolo stolu a čmáráme, malujeme, vybarvujeme, domalováváme a zaznamenáváme všechno, co víme, že máme dohromady nebo každý zvlášť, v plánu. Někdy dá dřinu uchránit plánovací plochu od nenechavých dětí.

Navíc jsem začala prostoru kolem obrázků i zadní stranu kalendáře využívat na krátké záznamy, které jsou důležité a na různých seznamech, papírcích..se rádi ztrácejí. Kalendář visí stále na jednom a též místě a tak je jisté, že tam zůstanou i ty drobné poznámky...:-)" 

Tančící kalendář

autorka 9letá Maya Mirová

Kalendář je plný zářivých barev, ladných pohybů víl a přírody ve všech svých tvarech, náladách a ročních období. Kdybych to uměla, udělala bych si z něj šátek, šaty... Plnost a kombinace barev umí přinést radost a dobrou náladu a jestli Maya něco umí, tak s odvahou jí vlastní barvy používat a kombinovat.

Velikost A4

Cena 99 Kč, objednávky na macaradaplaca@gmail.com

Náhled zde

KNIHA - UKLIDÍM, AŽ DĚTI VYROSTOU 

Zájem o knihu neustal, uklízet a domácí práce je třeba dělat pořád:-) a tak jsem se rozhodla knihu dotisknout, aby vám byla k dispozici a třeba jste v ní našli odpovědi na otázky, které si kladete. Pro každého je v knize něco jiného. Podrobnosti o knize a objednávku najdete níže. Knihy už mám u sebe, lze objednávat.

 Letos vznikl i webinář na stejné téma v rámci Světového týdne respektu k porodu 2021. Mám z toho dobrý pocit. Webinář je zpoplatněný a na webu https://www.respektkporodu.cz/?people=martina-holcova bude ještě 4 měsíce.

Rozhovor o knize na webu Rodiče vítáni:

https://www.rodicevitani.cz/rodina-a-skola/vychova/uklidim-az-deti-vyrostou-mame-vest-deti-k-domacim-pracim-a-jak-u-toho-zachovat-rodinnou-pohodu/

A pěkná reakce na knihu od autorky rozhovoru pro Rodiče vítáni Lucie Fialové:  "Kniha je skvělá! Prožila jsem mnoho aha-momentů a každou chvíli předčítám něco svému muži. Zdá se mi vyloženě terapeutická - např. vyjádření psychoterapeuta na straně 30 bylo pro mě hotové pohlazení po duši. Nebo zmínka, že někdo má pořádek ve věcech a někdo zas ve vztazích..." 

Uklidím až děti vyrostou 1 Uklidím až děti vyrostou 2

Uklidím, až děti vyrostou (o Ú-KLIDU a domácích pracích nejen s dětmi)

Autorka: Martina Holcová a hosté

Ilustrace: Martina Holcová 

Cena: 339 Kč

Počet stran: 149

ISBN: 978-80-270-0324-2 

Vydala rodinná firma Nordic sports s.r.o. 

Objednávky: macaradaplaca@gmail.com nebo objednávkový formulář v sekci "kontakty". 

KNIHA UKLIDÍM, AŽ DĚTI VYROSTOU - o ú-klidu a domácích pracích nejen s dětmi... je na světě!

"Zápasíte" při úklidu a domácích pracích s dětmi, sami se sebou, s partnerem? Zajímá vás, jak se s tím vypořádávají ostatní? Kniha je plná zajímavých a inspirativních pohledů různých lidí (i odborníků) na téma tak banální a obyčejné a přitom plné tolika emocí... Najdete v ní konkrétní tipy, také úvahy nad tím, zda má smysl vést děti doma k úklidu a domácím pracem. Je na co se těšit! Kniha bude navíc krásná pro oko a v příjemném formátu do ruky. Pokud si chcete objednat, napište na macaradaplaca@gmail.com

Do knihy z odborníků přispěli: Naomi Aldort, Marek Herman, Godi Keller, Alena Vávrová, Tatjana Horká, Kamila Balcarová, Michaela Willheimová, Michaela Vodenková Poláková, Magdalena Davis. Z dalších potom Martina Wiererová, Antonín Hošťálek, Renáta Trčková, Ota Holec a mnoho jiných, jejichž soukromí zůstane ctěno...

Co o knize napsala Zuzana Dudková, jedna zr čtenářských předskokanek: "Při čtení jsem získala hodně inspirace proto, co u nás zavést nebo změnit a jak zapojit celou rodinu, za to děkuju! Dala jsem se taky do postupného úklidu a třídění.” 

Tady najdete povídání o vzniku knihy z TEDx Brno Woman  říjen 2016:-). 

Na facebooku témata kolem knihy najdete pod názvem Uklidím, až děti vyrostou  

KDE JSI, PEŘÍČKO? 

Cena: 50 Kč plus poštovné a balné 

K nahlédnutí zde 

Kapesní příběh k vybarvení a dotvoření 

Napínavý a zároveň laskavý příběh o přátelství, vytrvalosti, hledání a také o stromech, větru, vůních a skrýších, kam by se dalo dobře schovat...

Knížečka má 32 stran velikosti školního deníčku, papír trošičku tvrdší než klasický knižní. Stránky s obrázky jsou lehoučce barevné, jen aby povzbudily použít barvy a obrázek dotvořit, dovybarvit.

Příběh se dá využít k fantazírování, domalovávání, přemýšlení nad tím, kam všude si můžeme zalézt, aby nás nebylo vidět, co za skrýše může použít ptáček nebo třeba šneček...  

No a když si potom budete mít chuť s dětmi zahrát na schovku, paráda! :-) 

LESNÍ PATCHWORK - 

Lesní plakát

Cena: 299 Kč  plus poštovné a balné (tuba něco stojí) - možný po domluvě osobní odběr

Když jsem se rozhodla nechat udělat plakát, myslela jsem i na ty, kteří už třeba tolik nemůžou chodit ven. Nebo musí být hodně vevnitř. Aby měli kousek lesa u sebe, aby mohli zkoumat ty fascinující detaily alespoň zprostředkovaně a dýchla na ně tak čerstvost jarního letního zimního i podzimního lesa. Toulám se často po lese a jsem jím fascinovaná, stále a pořád. Žádné místo není stejné, i když se vracím i na stejná místa. 

Formát 50krat70 cm, bez rámu.  

K nahlédnutí zde 

ABECEDA PRO SKŘÍTKY

Cena 149 KČ

 K nahlédnutí zde

Abeceda trochu jinak. Co písmeno, to skřítek nasoucí název nějakého stromu nebo rostliny. A s ním spoustu různých drobných dějů. K tomuto obrázku (A3) dostanete ještě jeden (A3), na kterém je velkými tiskacími písmeny napsána ke každému písmenu a každému skřítkovi jedna věta tak, aby se písmena daly procvičovat i ve větě (skřítek POLNÍČEK POSÍLÁ PRAKEM PRYČ PONOŽKU). Věty umožňují rozšíření slovní zásoby naší krásné češtiny. Najdete tam třeba slovo "halekat" nebo "geolog", "intuice", "fujavice"... Abeceda je napsána do spirály.

ŠESTINEDĚLNÍ SRDCE

Cena 49 Kč, plus poštovné

K nahlédnutí zde

ABY POVZBUDILO A OCHRÁNILO ŽENY, KTERÉ PŘIVEDLY NA SVĚT DĚŤÁTKO. Má 3 různé využití: 

1. Slouží k připomenutí návštěvám, které přichází v období šestinedělí, že je dobré spíše pomoct než očekávat obskakování, kafe... A také připomenutí ženě, že je to čas, kdy si má dopřát, pokud to jen trochu jde, se zastavit, odpočinout si a být pro sebe a pro děťátko, které se seznamuje s novou etapou života...

2. Z druhé strany může sloužit k zaznamenání první zprávy (většinou bývá sms), kterou vysílají novorození rodiče:-) z porodnice nebo místa, kde rodí. Ta strana je k vybarvení.

3. Dá se zavěsit nad kolíbku jako kolíbátko:-) 

Pařízkovo povznášedlo

160 Kč 

(plus 50 Kč balné, skočné a poštovné (při větším množství dle váhy České pošty)

- tvrdší papír (ale měkčí, než kalendář), podélná půlka A3. 

Slouží k tomu, aby si děti každý den připomněly úkoly, do kterých se jim třeba zrovna moc nechce nebo na ně zapomínají (škola, domácí práce, housle, zvířata...).  Také může sloužit Povznášedlo k připomenutí narozenin či k čemu jinému, co vás napadne a bude pro vás užitečné. Na konci Povznášedla je na modrém papíru podrobnější povídání o tom, jak Povznášedlo použít. Nebojte se přizpůsobit si ho tak, aby Vám vyhovovalo. Od toho je. 

Objednávky: macaradaplaca@gmail.com nebo objednávkový formulář v sekci "kontakty".

povznášedlo 1povznášedlo 3povznášedlo 2

Skřítkové z kapsy (knížečka s příběhem o skřítcích a česenku, k vybarvení)  

Cena je 180Kč plus poštovné

Skřítkové z kapsy, Tudy a Pěšinka, jsou jako všechny děti zvědaví. Z místa se nejradějí přemisťují v kapsách. Přelézt rychle z kapsy do kapsy není žádná legrace, používají na to lano s kotvičkou... 

A zvědavost, ta jim nedá! 

Objednávky: macaradaplaca@gmail.com nebo objednávkový formulář v sekci "kontakty".


Knížka

A co teprvé skřítkové Důlek a Haiku, kteří umí vykouzlit svou vlastní přítomností duhu! A co se stane, když se tito čtyři skřítci potkají dohromady?

Ukázka z knížky 1Ukázka z knížky 2
Ručně malovaný příběh i text, který můžete, ale nemusíte doplnit svým vlastním povídáním a taky barvami - jak děti, tak i dospělí 

Barevný obal a jedna vnitřní stránka, 41 stran černobílých (kvalitní tvrdší papír), kroužková vazba.

Pár myšlenek ke knížce: chtěla bych vás povzbudit, abyste s dětmi do knížky domalovávali, vybarvovali, vyprávěli si, domýšleli, fantazírovali... K tomu je knížka určená...  černobílá, s jednoduchým textem tak, aby byl prostor na vše, o čem jsem se zmínila výše. Těším se, že se časem pustím do dalšího příběhu Ráda se také dozvím, budete li mít chuť, jak na příběh či knížečku děti reagovali..

A pokud budete mít chuť, můžete si s dětmi zasadit stroužek česneku, kdybych měla kapacitu, ke knížečce dopis se stroužkem přiložím... 


Copyright © 2011
Martina Holcová
All rights reserved
ARA - redakční systém       webE-mail